Minigalerie

Prostory a vybavení KaSC Škola jsou vhodné pro prezentaci umění amatérských tvůrců všech věkových kategorií. Vernisáže výstav jsou pravidelně obohacovány kulturními programy, především hudebně-dramatickými vystoupeními žáků ZUŠ, nechybí ani občerstvení, samozřejmostí jsou společenská setkání a přátelské rozhovory hostů.

Minigalerie:

Výstava kaktusů

Prezentace bohaté kolekce cca 300 druhů kaktusů z oblasti Severní a Jižní Ameriky, agáve, sukulentů a živých kamenů (Lithops) rostoucích na jihu Afriky a řadu dalších zajímavých a nádherně kvetoucích exotických rostlin. Workshop s praktickými ukázkami a radami pro začínající i pokročilé pěstitele. Pozvánka na výstavu (PDF)

"Patchwork"

Výstava Patchworku, paličkování i jiných technik ručních prací. Patchwork je technika dekorativního sešívání kousků látek.

Výstava: "Co se nám líbí... a Vám?"

První výstava fotografií členů kroužku digitální fotografie.

Výstava na téma:


Lidová tvořivost na Těšínsku aneb "Díváme se kolem sebe".

V rámci projektu KaVA se Zvonkem jsme připravili výstavu výtvarného umění a fotografií autorů, tvořících v našem okolí. Vyzvali jsme všechny, kterým je blízké výtvarné umění a zachycování krás našeho kraje, aby obohatili tuto výstavu prezentací svého umění a přispěli tak k představení nových, ať už umělecky nebo lidově ztvárněných pohledů na kraj, ve kterém žijeme. Vystaveno bylo více jak 177 výtvarných děl 18 autorů. Jsme potěšeni s jakou vstřícností mnozí naši umělci reagovali a ochotně poskytli svá díla k prezentaci. Výstava také nabídla vhodnou příležitost ke společenskému setkání a rozhovorům, např. o dalším rozvoji kulturního dění v Dolním Žukově. Výstavu shlédlo nejméně 150 spokojených návštěvníků.
Děkujeme všem za projevenou přízeň a podporu kulturního dění v naší městské části.

Kurátorky výstavy:

Deti "Zvonku", jako doprovodná akce výstavy se uskutečnilo tématické skupinové kreslení dětí, motivem byla naše dolnožukovská zvonice - "Zvonek". Dvanáct děti se doslova nechalo unášet působivému vedení mladé, talentované umělkyně sl.Silvie Konderlové a s úžasnou bezprostředností přenesly svůj cit a fantazii na stránky papíru. Náš Zvonek kdyby mohl, určitě by uronil slzičku dojetí na snahou našich mladých kreslířů. Všechny práce pečlivě zdokumentujeme a v době rekonstrukce zvonice přiložíme elektronicky zpracované obrázky do shránky v kopuli zvonice. Je to první krok ve snažení občanského sdružení Zvonek-volné o.s. o realizaci generální opravy objektu "Zvonku", kterou přislíbilo provést vedení města ještě v tomto roce.

Chceme touto akcí vzbudit zájem a pozornost i ostatních spoluobčanů naší městské části a nabádat je aby nebyli lhostejní ke stavu kulturních památek ve svém okolí.
Dětem moc a moc děkujeme, to ony udělaly první krok na podporu opravy našeho "Zvonku"!!!

Odměnou pro děti potom byla vzrušující projížďka na koních, kterou jim umožnila děvčata z dolnožukovské jezdecké skupiny "SANTOSEK". I jim moc děkujeme.

Pořádal: Zvonek - volné o.s.

Partneři výstavy: Městská knihovna a Město Český Těšín

O výstavě informuje také Kulturní zpravodaj KaSS "Střelnice"

Výstavka dekorativního háčkování

Ve dnech 10.a 11.listopadu 2007 se ve velkém sále Kulturního a společenského centra Škola v Dolním Žukově uskutečnila první výstavka dekorativního háčkování. Ti, kterým okolnosti nedovolily výstavku navštívit, mohou skutečně litovat. Forografie v naší fotogalerii již zdaleka nemohou přiblížit dojmy z této expozice. Přehlídka okouzlujících výrobků našich babiček, barevné a dekorativní kompozice v uchvatném aranžmá, vskutku skvělá podívaná.

Klub seniorů děkuje všem hostům výstavky za návštěvu!

Datum aktualizace: 12.11.2007

Malá klubovna

V malé klubovně jsou vystavena umělecká dílka našich nejmladších spoluobčánků. Přijďte si prohlédnout jejich tvořivost, váš zájem a pochvala budou pro ně to nejhezčí odměnou za jejich trpělivou práci.

A případně se můžete i porozhlédnout po klubovně, nechybí-li jim tam ještě nějaké další pomůcky a materiál k tvořivosti. Určitě vám budou vděčni za projevenou pozornost a materiální podporu.

Velký sál

Ve dnech 10.-11.listopadu 2007 byla ve velkém sále skvěle aranžovaná výstava dekorativního háčkování, pořádaná Klubem seniorů. Výstavka byla odrazem fantazie, tvořivosti a neocenitelného, čerpajícího z tradic, lidového umění. Velmi zajímavá ukázka tohoto krásného rukodělného umění nás přesvědčila o nesmírné zručnosti a trpělivosti našich seniorů. Háčkování v současné době prožívá jistou renezanci a nachází obdiv i u mladších generací. Naše babičky se tentokrát ale skutečně "vytáhly"! Výrobky se prolínaly svými barvami a nádhernými dekorativními motivy.

Oči okouzlené krásou umění a jazyk znamenitými cukrářskými výrobky - s těmito pocity opouštěli návštěvníci tuto výstavku

Těšíme se na další takto perfektně přpravené akce Klubu seniorů!